Zdejmowanie szwów

Home/Zdejmowanie szwów
Zdejmowanie szwów 2017-09-11T15:45:16+00:00

Zdejmowanie szwów w domu

Oferujemy zdejmowanie swów chirurgicznych (również szwów mechanicznych) po wszystkich zabiegach a w szczególności po porodzie naturalnym i cesarskim cięciu.

Kiedy zdjąć szwy?

Termin zdjęcia szwów najczęściej określa lekarza przeprowadzający zabieg. Doświadczona pielęgniarka potrafi ocenić czy rana się już zrosła i czy można zdjąć szwy (np. jeżeli pacjent nie pamięta kiedy powinno się to zrobić). Za wczesne zdjęcie szwów może spowodować rozejście się rany. Zbyt późne usunięcie szwów może spowodować ich wrośnięcie się w tankę.

Jak zdjąć szwy?

Szwy zawsze zdejmujemy z wykorzystaniem jałowych narzędzi (np. nożyczki, skalpel pęseta, pean) oraz w rękawiczkach. Dodatkowo przed przystąpieniem do zabiegu dezynfekujemy tkankę, na której założone są szwy. Opisane podejście zapobiega ewentualnemu zakażeniu. Do dezynfekcji używamy preparatów przeznaczonych do błoń śluzowych- dzięki temu nie szczypie. Zabiegowi może towarzyszyć niewielkie krwawienie, ale jest to zjawisko normalnie.

Czy zdejmowanie szwów boli?

Niektórzy pacjenci odczuwają delikatny dyskomfort w trakcie zdejmowania szwów, ale większość naszych pacjentów opisuje ten zabieg, jako całkowicie bezbolesny. Możliwość wykonania zabiegu bez wychodzenie z domu pozytywnie wpływa na komfort pacjenta.

Sprawdź cennik naszych usług